O Klubie

Za oficjalną datę powstania klubu uznaje się 19 maja 2013 roku. Tego właśnie dnia zarejestrowane zostało Stowarzyszenie Sportowe Nad Cybiną Meblorz Swarzędz. Od początku bliska była nam idea utworzenia klubu, który nawiązywałby do lokalnych tradycji. Swarzędz kojarzony jest w całej Polsce z wysokiej klasy mebli. Lokalni rzemieślnicy od dziesiątek lat zajmują się prowadzeniem rodzinnych przedsiębiorstw, a warsztaty od pokoleń przechodzą z ojca na syna. Barwy Meblorza są takie same jak barwy miasta, a rycerz z herbu Swarzędza umieszczony został również w herbie klubu.

Pierwszą i jak na razie jedyną drużyną Meblorza jest seniorski zespół piłkarski, na co dzień występujący w poznańskiej B-klasie. Dwukrotnie A-klasa była na wyciągnięcie ręki, jednak ostatecznie brakowało kilku punktów, by awansować. Personalnie drużyna Meblorza wygląda bardzo dobrze. Powstanie klubu było w dużej mierze zmotywowane chęcią zrzeszenia byłych piłkarzy, mieszkających pośród lokalnej społeczności, którzy w przeszłości święcili sukcesy, ale z różnych względów musieli przerwać swoją przygodę z piłką.

Na pierwszą rocznicę Meblorz Swarzędz zorganizował meczy charytatywny dla Kuby Gajewskiego, jednego z kibiców, który od lat zmaga się z chorobą. W pokazowym meczu wystąpili swarzędzcy zawodnicy oraz Lech Poznań Old Boys, gdzie po wyrównanym meczu górą byli piłkarze Kolejorza, którzy pokonali gospodarzy 5-4. W swojej krótkiej historii mamy na koncie udział w międzynarodowym turnieju. W 2014 roku Meblorz został zaproszony na Memoriał Pavla Outraty odbywający się w Czechach. Mimo braku większego sukcesu, udało nam się zebrać doświadczenie w starciu z lepszymi drużynami. 19 lutego 2016 roku władze gminy Swarzędz ogłosiły wyniki internetowego plebiscytu na najlepszą drużynę gminy, w którym Meblorz został ogłoszony najlepszą ekipą minionego 2015 roku.

Główne cele jakie jako klub stawiamy sobie na najbliższą przyszłość to utworzenie damskiej sekcji piłkarskiej oraz drużyn młodzieżowych.