Zwycięstwo w hicie kolejki!

26 września na boisku w Gruszczynie Meblorz podejmował Avię Kamionki. Przed sezonem drużyna przyjezdna stawiana była w roli jednego z faworytów do awansu. Część ludzi interesujących się tym, co dzieje się w niższych ligach zastanawiała się czy do REDBOX V ligi awansuje Piast, czy właśnie Avia. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się zawodnicy z Kobylnicy czym zapewnili wszystkich, że w tym roku mają jeden cel. Meblorz, dotychczasowy lider sobotnim zwycięstwem miał udowodnić, że bardzo dobra passa nie jest dziełem przypadku i łaskawego terminarza, a z rywalami z górnej półki potrafi zagrać również doskonałe zawody. 

Pomimo niepogody na trybunach zebrało się około 150 osób, pojawiła się też grupa sympatyków Avii. Ci, którzy przyjechali na pewno nie żałowali swojej decyzji, ponieważ mecz stał na dobrym poziomie i mógł się podobać. Obie drużyny dawały z siebie wszystko, z obu stron mieliśmy okazje, mecz był wyrównany choć ze wskazaniem na gospodarzy.  Kiedy Avia myliła się lub brakowało jej skuteczności, Meblorz serwował konkrety. Najpierw w 19 minucie wynik otworzył Michał Nowak, a zaledwie 4 minuty później do bramki trafił Piotr Babuszkiewicz. Warto poświęcić kilka słów wypożyczonemu z Unii Swarzędz zawodnikowi. Zagrał świetny mecz, aktywny zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, dynamiczny, szybki, nakręcał akcje Meblorza. Trener Ludwiczak pierwszy raz ustawił Babuszkiewicza na skrzydle i jak widać zabieg ten był bardzo dobrym ruchem. 
W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Obie ekipy próbowały znaleźć drogę do bramki rywala, jednak brakowało skuteczności lub na drodze stawali defensorzy, którzy nie dopuszczali do strzałów lub je blokowali. W 84 minucie po kolejnej akcji gości sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Staszak.
Meblorz utrzymał prowadzenie do końca i mógł po ostatnim gwizdku dopisać sobie trzy punkty.
Avia spadła w tabeli na piąte miejsce. Porażkę zawodników z Kamionek wykorzystała druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska, która pokonała u siebie Szturm Junikowo Poznań i awansowała na czwartą pozycję.

Okazja do rewanżu już w najbliższą środę. W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski zmierzą się właśnie Avia i Meblorz. Tym razem spotkanie rozegrane zostanie w Kamionkach. 

 

POZOSTAŁE WYNIKI 9 KOLEJKI:

Polonia II Środa Wielkopolska   1-0   Szturm Junikowo Poznań
Płomień Nekla   3-2   LKS Baborówko
Orkan Jarosławiec   1-0   Victoria II Września
Orkan Objezierze   1-3   Złoci Złotkowo
Suchary Suchy Las   4-2   Clescevia Kleszczewo
Lider Swarzędz   5-2   Czarni Wróblewo
Canarinhos Skórzewo   3-0   Jurand Koziegłowy