Porażka w derbach

O tym, że czeka nas wymagający start wiedzieliśmy już po opublikowaniu terminarza. W pierwszych trzech kolejkach czekały nas pojedynki z odpowiednio czwartą, trzecią i drugą siłą sezonu 2018/2019.  Na inaugurację przegraliśmy w Kamionkach 0-3, w niedzielę lepszy okazał się Piast Kobylnica. 

Goście od początku przejęli kontrolę, której nie oddali do końca. Mocno przycisnęli drużynę Meblorza, wyglądali na drużynę pewniejszą i lepiej poukładaną. Swarzędzanie popełniali podstawowe błędy, które umiejętnie wykorzystywali zawodnicy Piasta. Pierwsza bramka padła po stracie w środku pola. Piłka szybko trafiła za obrońców i w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Wojciech Kołakowski. Kwadrans później, po złym podaniu Michała Hoffmanna goście stanęli przed szansą podwyższenia wyniku. Przemysław Andrusieczko uderzył obok Huberta Przybylskiego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Pierwsza połowa zbliżała się do końca i wydawało się, że wiele się już nie wydarzy, tymczasem Piast zdążył wyprowadzić jeszcze dwa ciosy. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony najlepiej ustawiony w polu karnym był Łukasz Leda, a tuż przed przerwą swoją bramkę strzelił Wojciech Schroedter. 
W drugiej połowie goście mogli sobie pozwolić na kontrolowanie gry, spokojne rozgrywanie piłki i pełen luz. Dla Meblorza cień szansy pojawił się na samym początku drugiej połowy, kiedy to Maciej Kmieciak przelobował bramkarza strzałem spod bocznej linii. To było jednak jedyne trafienie gospodarzy. Swarzędzanom nie pomogła również czerwona kartka, którą w konsekwencji dwóch żółtych, zobaczył Patryk Niemczyk. 

Nie ma co ukrywać, Piast był zespołem zdecydowanie lepszym. Meblorz zagrał źle, bardzo źle. Stawka tego meczu była znacznie wyższa niż innych w tym sezonie ( poza spotkaniami z Liderem Swarzędz). Spotkania derbowe generują dodatkowy stres, który wydawało się, dał się we znaki paru zawodnikom. 

Dziękujemy za obecność, na meczu pojawiło się około 400 osób, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Dziękujemy za wsparcie przez całe spotkanie!

Kolejne spotkanie,  z Liderem Swarzędz, rozegramy w sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. 
Zapraszamy!

 

Meblorz Swarzędz  1-4  Piast Kobylnica
Bramka dla Meblorza:
Maciej Kmieciak

Skład:
Hubert Przybylski
Michał Hoffmann <–28–> Mateusz Ratajczak
Tomasz Nowacki
Janek Głuchowski <–45–> Wojtek Niklaus <–88–> Tomasz Śródecki
Mikołaj Kistowski
Przemysław Kmieciak <–70–> Krzysztof Szladowski
Patryk Niemczyk
Kacper Sobota
Maciej Kmieciak
Michał Nowak <–85–> Krystian Dubert
Marek Kulczak