Podsumowanie okresu przygotowawczego

Dwa miesiące roku 2021 minęły w błyskawicznym tempie. Nad zespołami wciąż wisiały chmury niepewności, bacznie obserwowaliśmy sytuację w Polsce, czekaliśmy na konferencję, która w końcu odpowie na pytanie: czy niższe ligi wrócą do gry? Z ulgą przyjęliśmy wiadomość, że wiosną wracamy na boiska. Meblorz rundę wiosenną rozpocznie w najbliższą sobotę, domowym spotkaniem z Orkanem Objezierze. Co działo się w klubie przez ostatnie miesiące i jak wyglądał okres przygotowawczy? Zapraszamy do krótkiego podsumowania. 

Po rundzie jesiennej w klubie postawiono sobie dwa cele: wzmocnienie siły ofensywnej drużyny oraz poszerzenie sztabu szkoleniowego. Oba punkty udało się zrealizować bardzo szybko, przez co zespół od pierwszego treningu mógł pracować w pełnym składzie. 
Do sztabu szkoleniowego dołączyli Łukasz Goiński oraz Andrzej Budnik. Ten pierwszy został asystentem trenera Ludwiczaka, drugi natomiast zajął się szkoleniem bramkarzy naszego klubu. ( http://meblorz.pl/www/goinski-i-budnik-w-sztabie-szkoleniowym/)
Na przełomie roku udało się również uzgodnić warunki transferów dwóch zawodników. Pod koniec grudnia pozyskaliśmy Jacka Kopaniarza z Victorii Września, natomiast na początku tego roku do Meblorza dołączył Krystian Antczak, wcześniej występujący w swarzędzkiej Unii. Oba wzmocnienia, ze względu na umiejętności, doświadczenie i jakość nowy zawodników, trzeba uznać za prawdziwe bomby transferowe. Okres przygotowawczy przepracował z drużyną również Maciej Echaust, który wrócił do Meblorza po przygodzie w Maratończyku Brzeźno i Lechii Kostrzyn. Treningi wznowił również Marcin Pluta, jednak ze względu na odnowienie kontuzji opuścił ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej.
Zimą Meblorza opuściło dwóch zawodników: Przemysław Kmieciak oraz Wiktor Czechowski. Dziękujemy za reprezentowanie Meblorza oraz życzymy powodzenia zarówno w życiu prywatnym, jak i na drodze sportowej! 
Po wszystkich zmianach personalnych kadra Meblorza na rundę wiosenną liczy 28 zawodników. http://meblorz.pl/www/team/meblorz-swarzedz/

Przygotowania do rundy zawodnicy rozpoczęli 18 stycznia. Trener Ludwiczak zaplanował intensywny okres, obejmujący 26 jednostek treningowych oraz 6 sparingów. Plan nie ograniczał się jedynie do treningów z piłką. Meblorze pracowali również nad kondycją, siłą, szybkością i dynamiką. Ćwiczyli nie tylko na boisku, ale również w sali i na bieżni. 
Wszystkie sparingi zaplanowane zostały z drużynami z wyższych lig. Mierzyliśmy się z pięcioma zespołami występującymi w piątej lidze oraz z jednym przedstawicielem ligi czwartej. Z czterech potyczek wyszliśmy zwycięsko, raz przegraliśmy, a jeden mecz zakończył się remisem. 
Wyniki spotkań kontrolnych:
Meblorz Swarzędz 3-0 Polonia Leszno
Meblorz Swarzędz 7-2 Sparta Oborniki
Meblorz Swarzędz 1-2 Przemysław Poznań
Meblorz Swarzędz 1-1 PKS Racot
Meblorz Swarzędz 10-2 Lechita Kłecko
Meblorz Swarzędz 5-0 Patria Buk 
Wyniki, styl oraz zaangażowanie zawodników napawają optymizmem. Są jednocześnie budulcem dobrej atmosfery, której w drużynie nie może zabraknąć.. 

Przed nami kolejne miesiące pełne emocji. Runda jesienna w wykonaniu Meblorza była bardzo dobra. Wierzymy, że po intensywnie przepracowanym okresie przygotowawczym, wzmocnieniach w składzie i sztabie szkoleniowym, wiosna będzie idealna, a w czerwcu będziemy mogli cieszyć się z realizacji postawionego wcześniej celu. A ten jest jeden- awans do V ligi!

Przypominamy również, że mecze wciąż odbywać się muszą bez publiczności na trybunach. Jest to zakaz z którym możemy się zgadzać lub nie, ale musimy go przestrzegać. Liczymy, że niedługo zakaz ten zostanie zniesiony i znów będziemy mogli wspólnie oglądać Meblorza. Póki co prosimy o zrozumienie.