Kulczak show w Rożnowie!

Rozpoczęliśmy sezon 2019/2020! Choć pierwszy mecz ligowy rozegramy w czwartek, to w minioną sobotę mierzyliśmy się w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Rożnovią Rożnowo.
Przeciwników znamy dobrze z sezonu 2017/2018, kiedy obie ekipy występowały jeszcze w B- klasie. Wtedy też obie świętowały awans, a Meblorz właśnie w Rożnowie zapewnił sobie grę w Serie A.

Trener Ludwiczak zdecydował się na 7 debiutantów w wyjściowym składzie. Kolejna trójka spotkanie rozpoczęła na ławce rezerwowych.
Spotkanie było jednostronnym widowiskiem, choć przez pierwszy kwadrans gospodarze kilkakrotnie próbowali przedrzeć się pod bramkę Huberta Przybylskiego. Okazji do strzelenia bramki mogli upatrywać w rzucie wolnym z 20 metrów, jednak piłka jedynie odbiła się od muru. Rozkręcali się za to Meblorze. Wykorzystując dośrodkowania z bocznych stref boiska próbowali pokonać bramkarza rywali. Z pierwszymi dwoma próbami poradzili sobie obrońcy Rożnovii, przy kolejnej zabrakło szczęścia w wykończeniu. W 35 minucie wszystko już zapracowało perfekcyjnie. Z prawej strony piłkę zagrał Michał Nowak. W pole karne wbiegali Patryk Niemczyk i Marek Kulczak. Przy piłce szybciej znalazł się Niemczyk i otworzył wynik spotkania. Nie musieliśmy długo czekać żeby i Kulczak zdobył bramkę. Zaledwie dwie minuty po dośrodkowaniu Macieja Kmieciaka doskonale uderzył głową i mieliśmy 2-0. Wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Meblorze w dalszym ciągu byli w natarciu i kwestią czasu były kolejne bramki.  W 53 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kulczak. Przy próbie minięcia golkipera gospodarzy został faulowany. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, jednak uderzył obok bramki. Nie było trzeba długo czekać na rehabilitację. W 55 minucie Kulczak wykorzystał prostopadłe podanie od Niemczyka i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Chwilę później drugą żółtą kartkę otrzymał Niemczyk i Meblorz musiał sobie radzić w 10. Nie wpłynęło to znacząco na wydarzenia sportowe. To wciąż swarzędzanie byli w natarciu. Gospodarzom nie było pisane strzelić bramki, nawet z rzutu karnego. W 68 minucie sędzia po faulu wskazał na jedenastkę, jednak również w przypadku Rożnovii piłka poleciała obok bramki. Dla Marka Kulczaka dwie bramki tego dnia to było mało. W 72 minucie wykorzystał podanie Kamila Czaplickiego, a tuż przed końcem meczu dołożył jeszcze jedno trafienie! Debiut marzeń, Meblorz Swarzędz!

Zwycięstwo dało nam awans do pierwszej rundy Pucharu Polski, w której zmierzymy się z występującą w V lidze Spartą Oborniki. Spotkanie rozegrane zostanie 28 sierpnia.
Natomiast w najbliższy czwartek rozpoczniemy rozgrywki ligowe. Na inaugurację wybierzemy się do Kamionek, by zagrać z tamtejszą Avią.

Rożnovia Rożnowo  0-5  Meblorz Swarzędz
35’ Patryk Niemczyk, as. Michał Nowak
37’ Marek Kulczak, as. Maciej Kmieciak
55’ Marek Kulczak, as. Patryk Niemczyk
72’ Marek Kulczak, as. Kamil Czaplicki
88’ Marek Kulczak, as. Kacper Sobota

Skład Meblorza:
Hubert Przybylski
Mikołaj Czarnecki  <–75’–> Krzysztof Szladowski
Mikołaj Kistowski
Tomasz Nowacki <–63–> Jan Głuchowski
Kamil Czaplicki
Patryk Kucharski <–68–> Mateusz Ratajczak
Patryk Niemczyk
Michał Nowak <–75–> Tomasz Śródecki
Maciej Kmieciak <–82–> Krystian Dubert
Kacper Sobota
Marek Kulczak