Jesteśmy w klasie okręgowej!

Kiedy przed startem sezonu 2018/2019 mówiono, że stać Meblorza na awans do okręgówki po pierwszym roku w A- klasie, niewielu pewnie brało to na poważnie. Niektórzy pewnie uznawali to za marzenia ściętej głowy. Dziś, po 24 kolejkach z dumą możemy ogłosić: jesteśmy w lidze okręgowej!

Dzięki uprzejmości lokalnych władz mecz z Pogonią Książ Wielkopolski odbył się na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Lokalizacja, idealna płyta, wspaniała pogoda- wszystko wzorowo skomponowane pod świętowanie. Wystarczyło tylko zrobić wynik. A to nie miało być prostym zadaniem. Pogoń przegrała w rundzie wiosennej tylko jedno spotkanie, urywając punkty takim zespołom jak Pelikan Niechanowo, czy Piast Łubowo.
Od pierwszej minuty meczu było widać komu bardziej zależy na wygranej. Meblorze ruszyli do ataku i już po 4 minutach prowadzili. Podanie Wojtka Niklausa wykorzystał Maciej Echaust i przybliżył swarzędzan do okręgówki. Gospodarze nie ustawali w atakach i po 9 minutach, po bramce Damiana Tonaka prowadzili już 2-0. Meblorze konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, grali niemal bezbłędnie, co dla zebranych na trybunach kibicach musiało zrobić wrażenie. Tuż przed przerwą, po kolejnym ataku, padł w polu karnym Tomasz Śródecki. Sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenastkę, a rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Filusz.

Początek drugiej połowy nie różnił się niczym od obrazu znanego z pierwszej części meczu, później jednak swarzędzanie zaczęli grać spokojniej. Nie czując zagrożenia ze strony rywala mogli utrzymywać się dłużej przy piłce, co jakiś czas przebijając się przez szyki obronne Pogoni. W 62 minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny. Drugi raz Tomasz Filusz bezbłędnie wykonał jedenastkę i ustalił wynik spotkania.

Po ostatnim gwizdku rozpoczęła się feta. Pojawiły się zimne szampany, zawodnicy i działacze ubrali koszulki z napisem „Awans jest nasz”. Na płycie Stadionu Miejskiego pojawił się Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek z pucharem za zdobyte mistrzostwo i wręczył go na ręce kapitana Meblorza, Tomasza Nowackiego. To był znak do rozpoczęcia świętowania!

Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego sukcesu. Każdemu zawodnikowi za litry potu wylane na meczach i treningach. Trenerom, zarówno Damianowi Ludwiczakowi, jak i Tomaszowi Nawrotowi, za świetne przygotowanie drużyny do sezonu!  Zarządowi i doradcom za prace, organizacje i stworzenie warunków do awansu.  Kibicom, których wsparcie daje niesamowitą motywację do dalszej pracy. Szczególne uznania dla Ultras Meblorz i PG! Wielkie dzięki, że jesteście z nami! Wszystkim sponsorom, bez których nie dalibyśmy rady wszystkiego udźwignąć. Burmistrzowi, dyrekcji SCSiR, władzom gminy za nieustające wsparcie. Wszystkim osobom pomagającym przy organizacji meczów: DJ Maciejowi, naszym fotografom, kamerzystom, osobom odpowiedzialnym za grilla, loterie, rozstawianie sprzętu.
Dziękujemy, to przyjemność z Wami współpracować!

Mimo, że świętowanie za nami to sezon jeszcze się nie skończył. Do końca pozostały dwa spotkania. Już w sobotę o godzinie 16:00 zmierzymy się w Kłecku z lokalnym Lechitą, drużyną walczącą o awans do okręgówki.
Ostatni mecz sezonu rozegramy w sobotę 15.06 o godzinie 16:00 w Gruszczynie. Przeciwnikiem Meblorza będzie Jurand Koziegłowy!
Serdecznie zapraszamy!