Gramy w półfinale!

Meblorze po kolejnym dobrym meczu pokonali w środę Avię Kamionki i awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski!

Spotkanie od początku układało się po myśli swarzędzan. Weszli w mecz odważnie i od pierwszych minut próbowali otworzyć wynik spotkania. Cofnięta drużyna gospodarzy skutecznie odpierała ataki do 19 minuty, kiedy bramkę, po zagraniu Patryka Niemczyka, strzelił Filip Rogorzyński. Avia tego dnia postawiła na kontrataki, a jeden z nich, przed przerwą, został zamieniony na bramkę i do szatni zawodnicy schodzili przy wyniku 1-1.
W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie do pierwszych 45 minut. Po niemal godzinie gry sędzia odgwizdał rzut karny po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników Avii. Gospodarze zgłaszali u sędziego wątpliwości, bo ręka była, ale przy ciele i zagranie nie było celowe. Arbiter zdania nie zmienił i po skutecznym wykonaniu jedenastki przez Tomka Filusza Meblorze znów wyszli na prowadzenie. Chwilę później do bramki Avii piłkę końcówką palca wbił Kacper Sobota i mieliśmy 3-1. Rywale ruszyli do ataków próbując złapać kontakt, jednak swarzędzanie do końca skutecznie grali w obronie i utrzymali wynik. 

W półfinale na Meblorza czeka drużyna Błękitnych Wronki, która w swoim meczu ćwierćfinałowym bardzo pewnie (9-2) pokonała Płomień Przyprostynię.