Gramy dalej w Pucharze Polski!

Tak jak obiecywaliśmy, po relacji ciężkostrawnej, czas na coś przyjemniejszego. Trzy przegrane w lidze potrafią podciąć skrzydła. Aby poprawić morale potrzebne są zwycięstwa. Mocno zdeterminowani i zmotywowani Meblorze pokonali w Pucharze Polski, występującą na co dzień w V lidze, Spartę Oborniki.

Meblorze od początku ruszyli do ataków, szukając na kilka sposobów drogi do bramki Sparty. W 7 minucie, przed szansą na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie stanął Marek Kulczak. Do strzału nie doszło, ponieważ napastnik Meblorza był faulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem otworzył wynik. Nie cieszyliśmy się długo prowadzeniem, ponieważ zaledwie 3 minuty później goście wykorzystali błąd defensywy i doprowadzili do remisu. Jak się później okazało była to chwilowa dekoncentracja. Meblorze wciąż prowadzili grę, co jakiś czas próbując ponownie wyjść na prowadzenie. W 34 minucie ta sztuka się udała. Bardzo dobre podanie Grzegorza Bartkowiaka i jeszcze lepsze zachowanie Damiana Tonaka dało gospodarzom znów przewagę. Chwilę później również Bartkowiak dopisał się do listy strzelców, wykorzystując podanie Michała Nowaka. Do przerwy wynik się utrzymał.

W pierwszej części drugie połowy widzieliśmy okres lepszej gry gości. Sparta próbowała zmniejszyć stratę, jednak świetnie w bramce spisywał się Mikołaj Andrzejewski. Gra z czasem znów się wyrównała, wyglądało jakby zawodnicy Sparty opadli z sił, za to wprowadzani przez trenerów Meblorza młodzi zawodnicy, nakręcali grę gospodarzy. Mimo stworzenia sobie kilku dogodnych sytuacji wynik nie uległ zmianie.

Meblorz zagrał bardzo dobry mecz. Zawodnicy nie spuścili głów, tylko z pełnym zaangażowaniem walczą o poprawę wyników. Widać, że drużyna się dociera, nowi zawodnicy zaczynają rozumieć się z tymi z dłuższym stażem. Wszystkich cieszy również to, że swoje minuty zbierają powoli młodzieżowcy, dla których to pierwszy kontakt z seniorską piłką. Mamy nadzieję, że wygrana z wyżej notowanym rywalem będzie przełomem i w niedzielę uda nam się zdobyć pierwsze punkty w lidze.

Nie wiemy jeszcze z kim zagramy w kolejnej rundzie. Losowanie odbędzie w piątek lub poniedziałek. 

Dziękujemy za przybycie!
Widzimy się w niedzielę na meczu z Płomieniem Nekla!

Skład Meblorza: http://meblorz.pl/www/event/meblorz-swarzedz-sparta-oborniki/