Derby Swarzędza tuż tuż…

Meblorz przyzwyczaił kibiców do tego, że niemal w każdym sezonie rozgrywa pojedynek derbowy. Przez ostatnie lata były to mecze z Antaresem Zalasewo, z którym grali zarówno w B- klasie, jak i Serie A. Wyjątkiem był sezon 2016/2017 kiedy to zalasewianie występowali w innej grupie. 
W tym sezonie nie dość, że odbędą się podwójne derby, to pierwszy raz w historii Meblorza rozegramy, w oficjalnym meczu, derby miasta!

Już w sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Swarzędzu rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy Liderem, a Meblorzem! 

Lider Swarzędz występował od 2015 roku w A- klasie. Pierwsze dwa sezony swarzędzanie zakończyli na 6. miejscu. W trzecim zajęli miejsce tuż za podium, co premiowało ich awansem do klasy okręgowej. W swoim inauguracyjnym występie w okręgówce zajęli drugie miejsce, tuż za Czarnymi Czerniejewo. 
W tym roku trzeba Lidera zaliczyć do jednego z kandydatów do walki o awans, co sprawia, że sobotnie derby będą jeszcze ciekawsze.

W pierwszych dwóch kolejkach zawodnicy Lidera przegrali, podobnie jak my, z Piastem Kobylnica 1-4, następnie zremisowali w Nekli z lokalnym Płomieniem 1-1. Z 1 punktem zajmują 10 miejsce w tabeli.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej!