Avia na inaugurację!

Po przerwie, która wydawała się ciągnąć w nieskończoność w końcu wracamy do grania o ligowe punkty! Pierwszy, historyczny mecz w Klasie Okręgowej już w czwartek o godzinie 14:00! Naszym przeciwnikiem będzie Avia Kamionki, druga najmłodsza drużyna w lidze. Zaraz po nas.

Z zespołem z Kamionek znamy się właśnie z naszych początków. Pierwszy B- klasowy sezon Meblorza był trzecim w historii Avii. Poprzednie kończyła odpowiednio na 9 i 7 miejscu. W 2014 roku, kiedy nam zabrakło zaledwie 2 punktów do awansu, nasi czwartkowi rywale znów finiszowali w dolnej części tabeli. W bezpośrednich pojedynkach dwukrotnie lepsi byli Meblorze, u siebie wygrali 5-1, na wyjeździe 3-0. W kolejnym sezonie nastąpiła kompletna metamorfoza zawodników z Kamionek. Grali zdecydowanie lepiej, regularnie punktowali, co poskutkowało awansem do A- klasy. Z nami najpierw wygrali 3-1, a w rewanżowym spotkaniu w Gruszczynie padł remis 1-1, choć później zweryfikowany został jako walkower, ponieważ w drużynie gości zagrał nieuprawniony zawodnik. Tamten sezon Meblorz zakończył na 4 miejscu, 1 punkt za… Avią Kamionki. Od tamtego czasu zespół pnie się regularnie w górę. Pierwszy sezon w Serie A zakończyli na najniższym stopniu podium, kolejny wygrali i od 2017 roku występują w Klasie Okręgowej. Pierwszy rok grania na wyższym poziomie zakończyli w środku tabeli, w zeszłym sezonie byli już na 4 miejscu, tuż za Czarnymi Czerniejewo, Liderem Swarzędz i Piastem Kobylnica.

Patrząc na to, jak klub się rozwija oraz jak grał w zeszłym sezonie, trzeba zaliczyć Avię do grona zespołów, które będą liczyć się w walce o awans.
Czeka nas bardzo pracowity początek sezonu, dlatego ważne będzie wsparcie kibiców. Wiemy, że tak jak my, nie możecie doczekać się startu sezonu, wierzymy więc, że licznie przybędziecie do Kamionek by wspierać naszą drużynę.

OLE, SUPER MEBLORZE!

Avia Kamionki – Meblorz Swarzędz
15.08.2019, godzina 14:00