Meblorz w drodze do klasy okręgowej!

Z prędkością światła i z wielką przyjemnością mija nam czas w Serie A. Od startu rundy wiosennej minęły już 2 miesiące, a lada dzień sezon 2018/2019 dobiegnie końca.
Ostatnie tygodnie to kontynuacja świetnej gry z rundy jesiennej. Od meczu w Łopuchowie aż do ostatniego meczu z Pelikanem Niechanowo Meblorz pozostawał niepokonany. W minioną niedzielę nasza świetna passa jednak się skończyła.

To starcie to miał być hit! Meblorz w przypadku wygranej mógł sobie zapewnić  awans do klasy okręgowej, Pelikan musiał wygrać żeby odzyskać drugie miejsce i być w lepszej sytuacji przed kolejnym arcyważnym meczem, z Lechitą Kłecko.
Początek spotkania to zdecydowana przewaga gości. Wysoki pressing, dynamika, szybkie decyzje i zdecydowanie sprawiły, że po 17 minutach Pelikan prowadził 2-0. Po tym zimnym prysznicu Meblorze zaczęli się budzić. Coraz odważniej atakowali przyjezdnych, którzy czekali na błąd w ofensywie. Gospodarze w końcu przedarli się przez obronę rywali i za sprawą Piotra Gawrona zmniejszyli stratę. W kolejnych minutach mieli kilka okazji do wyrównania, jednak tego dnia zabrakło nie tylko koncentracji, ale i skuteczności. Kontrataki, na których w drugiej części pierwszej połowy skupili się zawodnicy Pelikana, również nie doprowadziły do zmiany wyniku.
W drugiej połowie byliśmy świadkami festiwalu błędów. Obie drużyny nie trafiały do pustych bramek, niecelnie podawały, gubiły się w dryblingu i wciąż nie poprawiły skuteczności. Było natomiast mnóstwo walki, przez co stawka meczu była nieustannie wyczuwalna. Waleczności nie udało się przekuć na zwycięstwo i mecz zakończył się wynikiem 1-2. Jest to pierwsza porażka Meblorza w A- klasie. Do końca sezonu pozostały 3 kolejki ( Swarzędzanie rozegrają 4 spotkania) w których rozstrzygnie się kto z trójki Meblorz, Pelikan, Lechita, awansuje do klasy okręgowej. Czekają nas emocje do samego końca.
Już w najbliższą niedzielę podopieczni Tomasz Nawrota zmierzą się w Derbach Gminy z Antaresem Zalasewo! Zapraszamy na boisko naszego przeciwnika o godzinie 16:00! Kolejne spotkanie już po 3 dniach, w środę 5 czerwca Meblorz podejmie na Stadionie Miejskim Pogoń Książ Wielkopolski!